Atrakcje Międzyzdroje

Międzyzdroje, czyli miasto gwiazd, jak czytamy w folderach turystycznych, oferuje kilkanaście ciekawych atrakcji turystycznych. Zobacz najciekawsze atrakcje Międzyzdroje i okolica.

Atrakcje Międzyzdroje i najbliższa okolica

Międzyzdroje są jednym z najpopularniejszych kurortów nad Bałtykiem. Od wielu lat Międzyzdroje są zwyczajnie modne, a zdjęcie na molo w Międzyzdrojach budzi zazdrość znajomych. Szczególnie chętnie miasto odwiedzają mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, szczególnie takich miast, jak Szczecin Police, Goleniów. Dodatkowo Międzyzdroje są popularne wśród osób zamożnych. Jednak popularność kurortu ma swoje ciemne strony między innymi: wysokie ceny, zatłoczoną plażę i tłok na głównych deptakach. Jeżeli wolicie mniej zatłoczone miejscowości, wybierzcie na przykład pobliski Dziwnów.

Międzyzdroje
Przystań rybacka w Międzyzdrojach to atrakcja dla turystów.

Najbardziej znane atrakcje w Międzyzdrojach

Aleja Gwiazd – w chodnik wmurowano mosiężne odciski dłoni największych gwiazd kina i teatru. Jednocześnie podczas Festiwalu Gwiazd do miasta zjeżdżają celebryci, którzy odsłaniają kolejne odciski dłoni. Podobna aleja znajduje się w Dziwnowie, z tą różnicą, że tam znajdują się repliki medali. Zobacz Aleja Gwiazd Sportu Dziwnów.

Molo – molo wraz z galerią handlową na końcu, którego znajduje się przystań statków wycieczkowych, więc jeżeli jesteście prawdziwymi piratami, to ruszajcie w rejs po morzu.

Promenada – wokół promenady koncentruje się letnie życie Międzyzdrojów. Dodatkowo, powstało tam wiele atrakcji turystycznych.

Amfiteatr – położony przy promenadzie przez całe lato jest miejscem występów kabaretowych i koncertów, szczególnie disco polo. Mimo, że może nie jest to najwyższa półka, to czasami można trafić na ciekawszych wykonawców innych gatunków.

Gabinet figur woskowych – przed wejściem do amfiteatru jest budynek z figurami woskowymi największych tego świata.

Wesołe miasteczko – obecnie działa w pobliżu jednego z marketów, chociaż nie jest często odwiedzane.

Plac zabaw – największy plac zabaw w Międzyzdrojach znajduje się między Aleją Gwiazd i amfiteatrem, dodatkowo w 2021 roku cały teren zmodernizowano.

Kino 7D – kino, w którym filmy odbiera się wieloma zmysłami znajduje się na tyłach amfiteatru.

Gabinet luster – labirynt luster z którego wyjście jest sporym wyzwaniem.

Odwrócony dom – Dom postawiony na dachu.

Park Chopina