Atrakcje Niechorze

Niechorze leży między miejscowościami Rewal i Pogorzelica. Opiszemy poniżej atrakcje Niechorze i okolica. Słynie z latarni morskiej Niechorze. Dodatkowo, gdy odwiedzicie latarnię, wokół jest kilka atrakcji turystycznych, które można odwiedzić.

Atrakcje Niechorze i okolica

Przy okazji zwiedzania latarni morskiej w Niechorzu można odwiedzić park latarni morskich. Podobnie jak w Dziwnowie znajdziesz tu makiety polskich latarni morskich. Na szczęście to nie jedyne atrakcje Niechorze w pobliżu latarni. Obok można odwiedzić wystawę LEGO i gabinet figur woskowych. Na dodatek jest jeszcze motylarnia i labirynt luster. Cztery atrakcje praktycznie w jednym miejscu, więc warto przygotować portfel. Jak to zwykle bywa w tego typu turystycznych lokalizacjach, ceny wstępu są dość wysokie.

Ciekawe miejsca w Niechorzu - atrakcje Niechorze
Atrakcje w Niechorzu

Niechorze atrakcje dla dzieci

Oprócz powyższych atrakcji dzieciom spodoba się kolejka wąskotorowa, skate park i małe oceanarium, jednak to ostatnie to raczej wystawa kilku akwariów z egzotycznymi rybami. Jeżeli chodzi o plażę to przy samej latarni praktycznie jej nie ma, a morskie fale rozbijają się o betonowe bloki.

Atrakcje wodne w Niechorzu

Niechorze ma również duży aquapark, szczególnie atrakcyjny dla dzieci, ale również dorośli spędzą tam miło czas. Obiekt Sandra SPA znajduje się Między miejscowościami Niechorze i Pogorzelica. Wejście trwa 90 minut.

Na zwiedzanie Niechorza można zaplanować sobie cały dzień w przypadku, gdy chcemy odwiedzić miejscowości po drodze: Rewal, Trzęsacz, Pobierowo, Łukęcin i Dziwnówek.