Atrakcje Wolin

Wolin to małe miasteczko z piękną historią. Zobacz nasz przewodnik pt. Atrakcje Wolin, gdzie opisujemy najciekawsze miejsca w mieście.

Wolin, podobnie jak Dziwnów leży na wyspie i na stałym lądzie. Wyspa Wolin jest największą, w całości należącą do Polski. Oprócz samego Wolina leżą na niej: MiędzyzdrojeDziwnów, Kołczewo, a nawet Świnoujście. Wspomniane Międzyzdroje graniczą z Wolińskim Parkiem Narodowym.

Skansen Wikingów w Wolinie

Wolin bezsprzecznie, kojarzy się większości z Wikingami. Każdego roku, woliński Festiwal Wikingów przyciąga do miasteczka dziesiątki tysięcy turystów. Dodatkowo skansen działa przez cały rok, więc możecie odwiedzić go w trakcie pobytu nad morzem.  Przez lata obiekt znacznie się rozrósł i każdego roku przybywa w nim atrakcji.

Ciekawe miejsca w Wolinie - atrakcje Wolin.
Wolin atrakcje – Ratusz w Wolinie.

Atrakcje Wolin i okolica – co warto zobaczyć

Wbrew pozorom, nie samymi wikingami Wolin żyje. Warto odwiedzić Muzeum Regionalne, Kontrkatedrę i Wzgórze Wisielców, by podziwiać panoramę Zalewu Szczecińskiego. Ciekawostką są aż trzy mosty, które podobnie jak w Dziwnowie, łączą wyspę ze stałym lądem. Wolin i Dziwnów dzieli ta sama Cieśnina Dziwna. Most w Dziwnowie podnosi się, by umożliwić  żeglugę, za to ten woliński obraca się o 90 stopni. Dodatkowo kolejne dwa mosty (kolejowy i samochodowy) wybudowano ponad 4 metry nad lustrem wody, by uniknąć konieczności otwierania i zamykania.  Podsumowując, na zwiedzanie Wolina wystarczy przeznaczyć około godzinę. Z drugiej strony, przy okazji warto objechać atrakcje Wyspy Wolin.