Atrakcje Łukęcin

Łukęcin to osada położona miedzy Dziwnówkiem i Pobierowem, która słynie ze swoich walorów leczniczych, szczególnie korzystnego mikroklimatu. Dzięki otaczającym lasom Łukęcin może pochwalić się właśnie korzystnym mikroklimatem, dlatego często przyjeżdżają tutaj kuracjusze. Szczególne korzyści przynosi w chorobach układu oddechowego, więc miejscowość turyści chętnie odwiedzają przez cały rok.

Atrakcje dla dzieci w Łukęcinie
Duży i nowoczesny plac zabaw dla dzieci w Łukęcinie oraz liczne wypożyczalnie rowerów i gokartów pozwalają ciekawie spędzić czas z dziećmi. Wycieczki po lesie, gdzie można poznać owady i rośliny. Dzięki takim spacerom można pokazać dzieciom magiczny świat przyrody.

Ciekawe miejsca Łukęcin
Łukęcin i okoliczne lasy kryją ciekawe tajemnice, które zafascynują nie tylko historyków. W lesie między Dziwnówkiem i Łukęcinem znajduje się miejsce poszukiwania skamielin. Na tym samym odcinku znajdziesz bunkry z okresu zimnej wojny. Dlatego warto wybrać się tam na wycieczkę.

Ciekawe miejsca w Łukęcinie - atrakcje Łukęcin
Łukęcin centrum miejscowości położonej między nadmorskimi miejscowościami Pobierowo i Dziwnówek. 

Dla kogo Łukęcin będzie idealny

Wśród osób, które odwiedzają Łukęcin przeważają rodziny z dziećmi oraz osoby szukające spokoju i odpoczynku od miasta. Tutaj na pięknej szerokiej plaży można rozkoszować się spokojem i pięknem otaczającej przyrody. Dodatkowo wysokie klify sprawiają, że momentami możecie poczuć się, jak na egzotycznych wyspach takich krajów jak Filipiny, czy Tajlandia. Klify w upalne dni potrafią dać odrobinę cienia, jeżeli tylko będziecie plażować wystarczająco blisko. Szczególnie ciekawie klify wyglądają o poranku, gdy budzące się do życia słońce oświetla roślinność.

Trzeba przyznać, że nie ma tu tłoku znanego z Pobierowa, czy Dziwnówka, gdzie plażowicze są ściśnięci na plaży jak sardynki. Kolejnym atutem miejscowości jest położenie w pobliżu dużych kurortów i ciekawych atrakcji turystycznych. Z Łukęcina szybko dojedziecie do Dziwnowa, Trzęsacza, Kamienia Pomorskiego, czy Niechorza. Do Kołobrzegu i Międzyzdrojów też nie jest tak bardzo daleko.