Plaża zachodnia w Dziwnowie

Plaża zachodnia Dziwnów położona jest w części miasta położonej na Wyspie Wolin. Dzika plaża w Dziwnowie nie jest już taka, jak parę lat temu, ale ciągle ma swój urok.

Jak dojechać do plaży przy jeziorze w Dziwnowie

Dojazd do plaży zachodniej wiedzie ulicą Spadochroniarzy Polskich. Przy końcu ulicy znajduje się mały parking, skąd drogą pieszą dojdziemy do falochronu zachodniego. Po lewej stronie znajduje się Jezioro Martwa Dziwna, przy którym ustawiono dwie altany wypoczynkowe. Idąc dalej mija się wejście do lasu, w którym czerwony szlakiem można dojść do Międzywodzia. W lesie wokół jeziora rośnie wiele chronionych gatunków roślin m.in. mikołajek nadmorski.
Wejście na plażę zachodnią w Dziwnowie znajduje się w pobliżu wejścia na falochron zachodni Dziwnów.

Plaża zachodnia Dziwnów – dla kogo?

Na plaży w sezonie letnim znajduje się kąpielisko, a dokładniej miejsce wykorzystywane do kąpieli, które jest strzeżone przez ratowników. Bezpiecznie można się kąpać pod okiem wykwalifikowanych ratowników w godzinach 10:00 – 17:00 w tak zwane dni plażowe. Kąpielisko cechuje się ciepłymi i płytkimi wodami oraz piaszczystym dnem.

Turyści ceniący sobie spokój i ciszę chętnie wybierają to kąpielisko w Dziwnowie. Plaża zachodnia nie jest tak zatłoczona, jak główna plaża wschodnia w Dziwnowie, a co za tym idzie jest dużo czystsza. Chętnie wypoczywają tu właściciele czworonogów ze swoimi pupilami (na niestrzeżonym odcinku plaży). O pełnych godzinach można obserwować jednostki wypływające na rejsy w morze z Dziwnowa.

Spacer do Międzywodzia

Spacerem z tej plaży w Dziwnowie można dotrzeć brzegiem morza do Międzywodzia. Dystans do pokonania to zaledwie 2,3 km. Powrót można zaplanować na 3 sposoby:

  • lasem (czerwony szlak)
  • plażą
  • chodnikiem wzdłuż drogi 102

Największym minusem tej plaży jest brak rozwiniętej infrastruktury przyplażowej. Toalety znajdują się odległości 200m od wejściana plażę (przy jeziorze). W okolicy nie ma żadnych sklepów, barów czy punktów handlowych, chociaż to akurat może być zaletą dla rodziców z dziećmi. Kolejny minus to duża odległość od centrum Dziwnowa.