Port jachtowy Dziwnów

Port jachtowy Dziwnów to jeden z najchętniej odwiedzanych przez żeglarzy portów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. Otwarta w 2013 roku przystań była już miejscem Mistrzostw Świata w klasach Laser i Optimist.

Port jachtowy w Dziwnowie

Basen portowy swoim kształtem przypomina literę “D”, czyli pierwszą literę nazwy miasta. Jednocześnie może tu cumować 60 jednostek o długości kadłuba 12 metrów. Głębokość basenu portowego to 3,5m. Każdego roku do dziwnowskiego portu wpływa ponad 2000 jednostek. Po dyspozycji żeglarzy są WC, prysznice, kuchnia, postumenty z prądem i wodą pitną. Parking wewnątrz portu oraz drugi przed bramą. W budynku biura portowego mieszczą się pomieszczenia techniczne, bosmanat, sanitariaty, kawiarnia, sala bankietowa i konferencyjna. W 2017 roku wybudowano hangar do zimowania łodzi. Cały teren portu jest ogrodzony i monitorowany.

Port jachtowy Dziwnów nie tylko dla żeglarzy

Port jachtowy jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy spacerują pośród łopoczących na wietrze żagli. W centralnej części portu znajduje się kawiarnia z dużym tarasem, otoczonym cumującymi łodziami. Z ustawionych wokół basenu ławeczek można obserwować pirackie statki wycieczkowe  przepływające przez most zwodzony w Dziwnowie, szczególnie oświetlony o zachodzie słońca. To idealne miejsce na pamiątkową sesję zdjęciową z Dziwnowa.

Atrakcje w okolicy portu

Port jachtowy Dziwnów położony jest między portem rybackim i mostem zwodzonym, przy ulicy Żeromskiego 30. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park z placem zabaw dla dzieci oraz siłownia zewnętrzna.  Z portu jachtowego warto się udać w stronę portu rybackiego, a później dalej, aż do falochronu, z którego można obserwować panoramę Dziwnowa.

Marina Dziwnów

Port jachtowy i Przystań Sezonowa Dziwnów tworzą razem zespół portów pn. Marina Dziwnów. Łącznie dziwnowska marina może przyjąć ponad 100 jednostek, najczęściej są to jachty, łodzie motorowe i żaglowe. Marina Dziwnów razem z marinami Kamień Pomorski, Wolin i Świnoujście wchodzą w Zachodniopomorski Szlak Żeglarski.

Marina w Dziwnowie jest miejscem corocznych regat o zasięgu ogólnopolskim i światowym. To doskonała baza do uprawiania sportów wodnych. Można tu bezpiecznie cumować i slipować łodzie o różnej długości.