Grupy zorganizowane

Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) prosimy o wcześniejszą rezerwację, która pozwoli nam odpowiednio przygotować Państwa pobyt.

Zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki w Dziwnowie grupy zorganizowane odbywają z przewodnikiem/animatorem. Jesteśmy w stanie dostosować program pobytu w centrum do Waszych indywidualnych wymagań.
Zwiedzanie grupowe wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Opiekun grupy wchodzi bezpłatnie.

Oferta dodatkowa dla grup zorganizowanych

Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla grup zorganizowanych w postaci 3 scenariuszy do wyboru:

Kurs na bosmana
Uczestnicy muszą przejść szereg morskich prób, by otrzymać odpowiedni certyfikat i dołączyć do braci żeglarskiej. Kursanci uczą się węzłów, przechodzą próby sprawnościowe, ale muszą również zadania zręcznościowe i rozwiązać łamigłówki.
Każdy uczestnik, który pomyślnie przejdzie wszystkie próby otrzymuje certyfikat ze specjalną pieczęcią.

 

Rozbitkowie
Uczestnicy przechodzą podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa na statku. Następnie muszą się ewakuować na prawdziwą tratwę ratunkową i skutecznie wezwać pomoc. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem zostaną uratowani. W przypadku niepowodzenia trafią na bezludną wyspę.
Uczestnicy otrzymują silikonowe opaski.

 

Na bursztynowym szlaku
Uczestnicy poznają historię bursztynu bałtyckiego, poznają jego właściwości fizyko-chemiczne oraz dowiadują się jak samodzielnie znaleźć i rozpoznać autentyczny bursztyn. Warsztaty dla osób powyżej 12 roku życia.
Każdy uczestnik otrzymuje bursztynek na pamiątkę.

Informacje dodatkowe

 • Grupy zorganizowane (powyżej 15 osób) prosimy o rezerwację, której można dokonać drogą mailową kontakt@nauticapark.pl
 • Potwierdzeniem rezerwacji jest e-mail zwrotny, zawierający szczegóły dokonanej rezerwacji. W przypadku braku rezerwacji w systemie oraz braku jej potwierdzenia przez e-mail, MCN Nautica Park zastrzega sobie prawo do odmowy udostępnienia usługi, która wymaga rezerwacji.
 • Podstawą wizyty w MCN Nautica Park w Dziwnowie jest zwiedzanie polegające na doświadczaniu sensorycznym – zwiedzający uczestniczą w eksperymentach z wykorzystaniem urządzeń, prezentujących różne zjawiska fizyczne i przyrodnicze.
 • Jeżeli poza zwiedzaniem są Państwo zainteresowani dodatkowymi zajęciami, wówczas również konieczna jest rezerwacja, co dyktowane jest względami organizacyjnymi.
 • Czas zwiedzania wynosi około 90 minut. Lekcje dla grup trwają 30 minut.
 • Prosimy o punktualność. Sugerujemy przybycie 15 minut przed rozpoczęciem zwiedzania.
 • Jeśli potrzebują Państwo fakturę VAT, prosimy o poinformowanie o tym kasjera przed dokonaniem płatności oraz przygotowanie danych koniecznych do wystawienia faktury.
 • Ilość osób mogących jednorazowo zwiedzać MCN jest ograniczona.
 • Uprzejmie informujemy, że pierwszeństwo przy instalacjach mają grupy z przewodnikiem.
 • Prosimy o informację 14 dni przed zwiedzaniem, jeśli zdecydują się Państwo odwołać wizytę w Ogrodzie.
 • Zastrzegamy możliwość czasowego wyłączenia niektórych urządzeń ze względów bezpieczeństwa.