O nas

Morskie Centrum Nauki Nautica Park w Dziwnowie powstało przy wejściu na plażę przy ulicy Parkowej

Muzeum w Dziwnowie

Od wielu lat pojawiały się głosy, że brakuje muzeum rybołówstwa w Dziwnowie, mimo że był to jeden z najważniejszych ośrodków rybackich polskiego wybrzeża. Jednak Dziwnów to nie tylko historia rybaków, ale wiele tajemnic zimnej wojny i okresu PRL. Niestety, w związku z trudnościami lokalowymi, przez lata nie udało się znaleźć odpowiedniego obiektu, który mógłby pełnić rolę muzeum w Dziwnowie. W 2017 roku przy wsparciu lokalnych władz udało się znaleźć miejsce, w którym mogło powstać, nie tylko muzeum, ale coś więcej – Morskie Centrum Nauki Nautica Park.

Morskie Centrum Nauki Dziwnów

Morskie Centrum Nauki położone jest przy ulicy Parkowej 6a w Dziwnowie. Wystawa została podzielona na kilka części, które razem przenoszą naszych Gości w świat morza. Całość została tak zaprojektowana, by trafiać do osób w każdym wieku, a zdobywanie wiedzy połączyć ze świetną zabawą.
Historia Rybaków z Dziwnowa
Zwiedzanie MCN Nautica Park rozpoczyna się w zrekonstruowanej wiacie rybackiej. Poznacie tutaj nie tylko historię Dziwnowa i miejscowej ludności, ale również zobaczycie ciekawe eksponaty i modele edukacyjne.
Wystawa edukacyjna na otwartym powietrzu
Druga część wystawy znajduje się na otwartym powietrzu. Zainstalowano tutaj modele edukacyjne, które pozwalaną na samodzielne prowadzenie doświadczeń. W parkowej scenerii można również zobaczyć jak wygląda tratwa ratunkowa oraz ewakuacja na statku.
Doświadczenia
Trzecim elementem MCN jest część poświęcona naukowcom zajmującym się badaniem mórz i oceanów.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepiku, gdzie znajdziecie również książki o Dziwnowie i okolicy. Zwiedzanie Morskiego Centrum Nauki w Dziwnowie trwa około 90 minut.

Morskie Centrum Nauki jest otwarte w okresie od maja do października.