Atrakcje Świnoujście

Szybki przewodnik “Atrakcje Świnoujście” i okolica. Świnoujście jest oddalone od Dziwnowa, ale przy okazji odwiedzin w Międzyzdrojach, można zaplanować szybki wypad na Świnoujście.

Miasto leży na dwóch wyspach Wolin i Uznam, a dzieli je Świna od której miasto bierze swoją nazwę. Ogólnodostępne promy przewożące samochody i ludzi między wyspami, same w sobie są bezpłatną atrakcją w Świnoujściu. Rejs promem bywa dużym przeżyciem, szczególnie dla dzieci.

 

Atrakcje Świnoujście – dla dzieci

Dzieci w Świnoujściu nie będą się nudzić. Jedna z najszerszych plaż w Polsce, a do tego masa aktywności. Życie rozrywkowe koncentruje się wokół promenady. Dodatkowo okazuje się, że Świnoujście ma miejscami 3 równoległe promenady. Pierwsza promenada z małymi tarasami biegnie szczytem piaszczystej wydmy. Druga promenada w Świnoujściu otwarta została w 2020 roku. Nowoczesny trakt spacerowy z egzotyczną roślinnością i ciekawą małą architekturą. Trzecia promenada to ta wzdłuż której ciągną się punkty handlowe i gastronomiczne.

Odwiedzając Świnoujście możecie wyskoczyć na szybki wypad za granicę. Dodatkowo, wizyta na latarni morskiej lub w forcie Gerharda lub Anioła. Nieodłącznym elementem panoramy Świnoujścia są promy, kursujące do Szwecji oraz zbiorniki gazoportu. Z drugiej strony ujścia (po stronie gazoportu) mamy piękną dziką plażę.

Co robić w Świnoujściu

Świnoujście i Międzyzdroje, na taką wycieczkę trzeba zarezerwować sobie cały dzień. Dodatkowo gwarantujemy, że i tak nie zobaczycie wszystkiego. Trasę Dziwnów – Międzyzdroje powinniście pokonać w niecałą godzinę. Podsumowując, na sam dojazd i powrót należy zarezerwować sobie 2 godziny. Samochód lepiej zostawić przed promem, wtedy nie utkniecie w kolejce na prom. Z drugiej strony, Świnoujście jest na tyle małe, że można je zwiedzać piechotą. Dodatkowo, większość atrakcji skupia się w dzielnicy nadmorskiej.