Atrakcje Międzywodzie

Międzywodzie to druga pod względem wielkości miejscowość Gminy Dziwnów. Zastanawiasz się co robić w Międzywodziu? Nie musisz leżeć plackiem na plaży, a atrakcje w Międzywodziu i okolicy to ciekawy sposób na spędzanie czasu i wspaniałe wspomnienia.

Międzywodzie charakterystycznie położone na zachód od Dziwnowa, między Morzem Bałtyckim i Zalewem Kamieńskim, to popularna nadmorska miejscowość turystyczna.

Atrakcje w Międzywodziu

Atrakcje dla dzieci w Międzywodziu
Wyspa Skarbów to część wystawy plenerowej Bałtycki Park Edukacyjny.

Najnowszą atrakcją jest promenada w Międzywodziu, która została wybudowana w 2018 roku. To chętnie odwiedzane miejsce przez turystów lubiących spacery. Osłonę od wiatru daje tu roślinność wydmowa. Z promenady można iść na plażę, lub tylko ją podziwiać z tarasów widokowych przy zejściach na plażę. W Międzywodziu można odwiedzić Bałtycki Park Edukacyjny to jedna z atrakcji dla dzieci w Międzywodziu, które odwiedzają całe rodziny. Innym ciekawym miejscem jest pirs na Zalewie Kamieńskim. To wyremontowana budowla hydrotechniczna, która pełni rolę małej przystani żeglarskiej. Pirs w Międzywodziu to chętnie odwiedzane miejsce o zachodzie słońca, gdyż roztacza się z niego widok na panoramę zalewu i atrakcje w Kamieniu Pomorskim (katedra, marina, rynek), rysujące się na horyzoncie.

Co robić z dziećmi w Międzywodziu

W pobliskim Dziwnowie znajduje się nasze Morskie Centrum Rozrywki Nautica Park, gdzie można poznać ciekawostki o historii regionu, wypróbować działanie sił natury oraz zostać pasowanym na Bosmana.

Kino w Międzywodziu funkcjonuje w okresie letnim. Innym ciekawym miejscem i atrakcją dla dzieci w Międzywodziu jest Mini Zoo. Kozy, króliki, kuce, strusie i inne zwierzęta są na wyciągnięcie ręki za darmo.

Aktywny wypoczynek w Międzywodziu

Międzywodzie jest cenione przez kite surferów i żeglarzy. Miłośnicy dwóch kółek docenią ścieżki rowerowe z Międzywodzia do Dziwnowa i Unina. Leśne ścieżki to doskonałe miejsce na bieganie i ćwiczenia.