Atrakcje Międzywodzie

Międzywodzie to druga pod względem wielkości miejscowość Gminy Dziwnów, więc jest jedną z najczęściej odwiedzanych. Zastanawiasz się co robić w Międzywodziu? Nie musisz leżeć plackiem na plaży, a atrakcje w Międzywodziu i okolicy to ciekawy sposób na spędzanie czasu i wspaniałe wspomnienia. Dlatego zebraliśmy najciekawsze atrakcje w Międzywodziu.

Atrakcje Międzywodzie – lista najciekawszych miejsc

Międzywodzie charakterystycznie położone na zachód od Dziwnowa, między Morzem Bałtyckim i Zalewem Kamieńskim, to popularna nadmorska miejscowość turystyczna. Kto odwiedza Międzywodzie? Po pierwsze to rodziny z dziećmi, a po drugie zwolennicy sportów wodnych, szczególnie kite surfingu.

Atrakcje w Międzywodziu

Atrakcje dla dzieci w Międzywodziu
Wyspa Skarbów to część wystawy plenerowej Bałtycki Park Edukacyjny.

Najnowszą atrakcją jest promenada w Międzywodziu, która została wybudowana w 2018 roku, więc całkiem niedawno. To chętnie odwiedzane miejsce przez turystów lubiących spacery, jednocześnie bezpłatna atrakcja. Osłonę od wiatru daje tu roślinność wydmowa. Z promenady można iść na plażę, lub tylko ją podziwiać z tarasów widokowych przy zejściach na plażę. W Międzywodziu można odwiedzić Bałtycki Park Edukacyjny to jedna z atrakcji dla dzieci w Międzywodziu, które odwiedzają całe rodziny. Innym ciekawym miejscem jest pirs na Zalewie Kamieńskim. To wyremontowana budowla hydrotechniczna, która pełni rolę małej przystani żeglarskiej. Pirs w Międzywodziu to chętnie odwiedzane miejsce o zachodzie słońca, gdyż roztacza się z niego widok na panoramę zalewu i atrakcje w Kamieniu Pomorskim (katedra, marina, rynek), rysujące się na horyzoncie.

Co robić z dziećmi w Międzywodziu

W pobliskim Dziwnowie znajduje się nasze Morskie Centrum Rozrywki Nautica Park, gdzie można poznać ciekawostki o historii regionu, wypróbować działanie sił natury oraz zostać pasowanym na Bosmana. W zakładce kontakt znajdziesz szczegóły dojazdu.

Kino w Międzywodziu funkcjonuje w okresie letnim. Innym ciekawym miejscem i atrakcją dla dzieci w Międzywodziu jest Mini Zoo. Kozy, króliki, kuce, strusie i inne zwierzęta są na wyciągnięcie ręki za darmo, szczególnie cieszą najmłodszych. Dodatkowo warto poszukać bursztynów na plaży w kierunku Dziwnowa. Podsumowując, warto odwiedzić Międzywodzie z dziećmi.

Aktywny wypoczynek – atrakcje Międzywodzie

Międzywodzie jest cenione przez kite surferów i żeglarzy. Miłośnicy dwóch kółek docenią ścieżki rowerowe z Międzywodzia do Dziwnowa i Unina. Leśne ścieżki to doskonałe miejsce na bieganie i ćwiczenia, dlatego aktywny wypoczynek może wypełnić Wasz pobyt w Międzywodziu. Atrakcje Międzywodzie powinny zająć Wam około godziny. Na koniec odwiedźcie główny deptak i spróbować lody kręcone.

Sesja zdjęciowa na plaży w Międzywodziu

Dobrym pomysłem jest profesjonalna sesja zdjęciowa na plaży w Międzywodziu. Po pierwsze sesja sama w sobie jest fajną przygodą. Po drugie zdjęcia, które powstaną będą ciekawą i oryginalną pamiątką na lata. Dodatkowo zdjęciami można pochwalić się w mediach społecznościowych i wzbudzić zazdrość znajomych.