Atrakcje Rewal

Zobacz najciekawsze atrakcje Rewal i okolica, czyli ciekawe miejsca, które trzeba zobaczyć. Rewal leży między miejscowościami Trzęsacz i Niechorze i obok kurortu Pobierowo jest najbardziej znaną miejscowością Wybrzeża Rewalskiego.

Atrakcje Rewal i okolica

Nie wiedzieć czemu, Rewal chce kojarzyć się z wielorybami, dlatego przy głównym zejściu na plażę stanęły stalowe figury dwóch wielorybów. Dodatkowo w Rewalu działa Park Wieloryba. Prawdą jest, że w ubiegłym stuleciu morze wyrzuciło na plażę wieloryba, ale nie w Rewalu, a na plaży w Dziwnowie.

Ciekawe miejsca w Rewalu - atrakcje Rewal
Atrakcje Rewal

Rewal atrakcje dla dzieci

Oprócz wspomnianych wielorybów w Rewalu nie brakuje typowych atrakcji dla letnich kurortów. Zobacz odwrócony domek, motylarnię, czy oceanarium. Jeżeli macie trochę więcej czasu, to wybierzcie się w podróż kolejką wąskotorową lub odwiedźcie planetarium. Wszystkie atrakcje Rewala można zobaczyć w 1,5 godziny, więc watro tu wstąpić przy okazji.

Rewal dla zakochanych

W pobliżu pomników wielorybów znajduje się platforma widokowa, która jest jednocześnie zejściem na plażę. Turyści na barierkach zapinają kłódki, więc w sezonie letnim nie brakuje tu zakochanych par. Dodatkowo w pobliżu znajdziecie ławeczkę na której siedzi Romeo i Julia – chyba najbardziej znana para kochanków. Jeżeli już mówimy o zakochanych, to ostatnio bardzo popularną atrakcją jest sesja fotograficzna na plaży w Rewalu, wykonywana przez profesjonalnego fotografa. Sesja zdjęciowa we dwoje na plaży to wspaniała pamiątka i fajna przygoda.

Obiektywnie patrząc, Rewal i Dziwnów to dwie bogate, nadmorskie gminy, jednak Dziwnów wydaje się być bardziej przyjazny. Z drugiej strony Rewal jest mniejszy i bardziej popularny, więc i zatłoczony, więc wybór zależy od indywidualnych preferencji. Na zwiedzenie Rewala zarezerwujcie mniej niż godzinę – tyle w zupełności wystarczy. Przy okazji warto odwiedzić sąsiednie Niechorze, Trzęsacz czy Pobierowo.