Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach odbywa się każdego roku w pierwszy weekend lipca. Na kilka dni Międzyzdroje zmieniają się w letnią filmową stolicę Polski. Czy warto odwiedzić festiwal w Międzyzdrojach i jakie atrakcje nad morzem wtedy czekają na turystów.

W artykule przeczytasz:
Kiedy odbywa się Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2018
Historia Festiwalu Gwiazd
Kto wymyślił festiwal
Czy warto jechać do Międzyzdrojów na festiwal
Gdzie w Międzyzdrojach można spotkać gwiazdy, aktorów i celebrytów

Aleja Gwiazd odsłonięcie zdjęcia
Ceremonia odsłonięcia odcisków dłoni sław na Alei Gwiazd w Międzyzdrojach odbywa się po zmroku, co dodaje efektu.

Kiedy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach 2018

Tegoroczny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach odbędzie się w pierwszy weekend lipca w dniach 4-7 lipca 2018 roku. W tym okresie ceny idą w górę. Noclegi w Międzyzdrojach są w tym okresie najdroższe w całym roku, dlatego jeżeli szukacie noclegu nad morzem w niższych cenach lepiej wybrać Międzywodzie lub Świnoujście a na sam festiwal przyjechać na kilka godzin.

Gwiazdy w Międzyzdrojach
Festiwal oprócz gwiazd polskiego kina przyciąga innych aktorów i celebrytów.

Historia Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach

Pierwszy Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach odbył się w 1996 roku, a rok później otwarta zostaje Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach. W kolejnych latach pojawiają się kolejne odciski dłoni gwiazd show-biznesu. Dzisiaj liczba odlewów dłoni w Alei Gwiazd przekracza 100. Przez ponad 20 lat festiwalu jego bohaterami były postacie z pierwszych stron gazet oraz nestorzy polskiej kinematografii i teatru. Przez lata impreza miała swoje lepsze i gorsze edycje, ale każdego roku w trakcie pierwszego lipcowego weekendu Międzyzdroje pękają w szwach.

 

Międzyzdroje aktorzy i celebryci na plaży
Gwiazdy Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach wspólne zdjęcie po ceremonii odsłonięcia odcisków dłoni.

Ludzie festiwalu

  • Waldemar Dąbrowski – pomysłodawca festiwalu.
  • Krzysztof Kieślowski – bohater pierwszego festiwalu.
  • Andrzej Strzelecki – wieloletni dyrektor artystyczny
  • Olaf Lubaszenko – obecny dyrektor artystyczny

Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2018 – przewodnik dla odwiedzających

Noclegi w Międzyzdrojach
Jeżeli chodzi o ceny noclegów w Międzyzdrojach w trakcie festiwalu to są one bardzo wysokie, dlatego warto spać poza Międzyzdrojami. Warto wybrać Świnoujście lub noclegi w Międzywodziu. Jeżeli wybierzecie jednak Międzyzdroje to pamiętajcie o rezerwowaniu noclegów z dużym wyprzedzeniem.

Łowcy autografów na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach nie odstępują fotoreporterów na krok.
Fotoreporterzy to najlepiej poinformowani ludzie w Międzyzdrojach, warto ich obserwować, by spotkać prawdziwe gwiazdy.

Autografy
Łowcy autografów powinni przyjechać dzień wcześniej, gdy gwiazdy będą przyjeżdżały do Międzyzdrojów. Najwięcej z nich mieszka w hotelu Amber Baltic, przy samej Alei Gwiazd. Niestety najwięcej czasu spędzają na terenie hotelu, ale niektórych można spotkać na hotelowej plaży, która jest ogólnodostępna. Warto obserwować grupę fotoreporterów, gdzie i kiedy się przemieszczają. To oni mają najbardziej sprawdzone informacje, gdzie dana gwiazda się pojawi – to tzw. ustawki.

Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach
Relacje i zdjęcia z Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach długo goszczą na łamach plotkarskich portali.

Imprezy towarzyszące
Wśród wydarzeń festiwalowych można wybrać przedstawienia teatralne i koncerty, niestety większość jest biletowana. Pamiętaj o zrobieniu rezerwacji biletów. Informacji o biletach i festiwalu udziela Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach.

Odpowiednikiem międzyzdrojskiego festiwalu skierowanego do fanów sportu jest impreza pn. Festiwal Gwiazd Sportu w Dziwnowie, który odbywa się w połowie sierpnia.