Atrakcje Dziwnów

Każdego roku Dziwnów odwiedza 700 000 turystów. Zobacz na jakie atrakcje w Dziwnowie warto się wybrać, co warto zobaczyć i jak ciekawie spędzić czas.

Atrakcje Dziwnów 2021

Najnowszą atrakcją w Dziwnowie jest Muzeum Rybołówstwa Dziwnów, położone przy ulicy Parkowej 6a. Dodatkowo od 2020 roku nazywa się Morskie Centrum Nauki. To jedyne miejsce w którym poznasz historię regionu, codzienną pracę i życie rybaków oraz zobaczysz cenne eksponaty. Muzeum Rybołówstwa w Dziwnowie zostało przeniesione i rozbudowane o wystawę edukacyjną poświęconą morzu – od 2018 roku nosi nową nazwę Nautica Park, a od 2020 kiedy zostało rozbudowane o strefę eksperymentów – Morskie Centrum Nauki. Kolejną niespodzianką jest ekspozycja “Tajemnice Dziwnowa”, która ukazuje skrywaną przez lata historię Dziwnowa. Tajne misje wojsk specjalnych Układu Warszawskiego oraz wywiadu PRL – to działo się w niepozornym Dziwnowie. Więcej szczegółów w menu u góry.

Wystawa o rybakach to jedna z ciekawszych atrakcji nad morzem.
Wśród zgromadzonych eksponatów wiele pochodzi z lokalnych kutrów rybackich.

Wesołe miasteczko przy ulicy Mickiewicza od lat przyciąga najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszy się ogromne wahadło, które wznosi się ponad drzewa z 4 osobami. W pobliżu znajduje się ciąg handlowo-usługowy.

Na drugim brzegu rzeki znajduje się Park Miniatur i Kolejek Dziwnów, w którym można zobaczyć pomniejszone latarnie morskie polskiego wybrzeża. Park miniatur w Dziwnowie prezentuje makiety kolejek i ciekawostki związane z koleją. Park mieści się przy ulicy Marynarki Wojennej w Dziwnowie.

Darmowe atrakcje w Dziwnowie

Nie brakuje ciekawych miejsc w Dziwnowie, które można odwiedzić za darmo, nie wydając złotówki. Bezpłatne atrakcje Dziwnów 2021 opisujemy według szlaku turystycznego.

Dziwnów: ciekawe miejsca
Falochron to jedna z ciekawszych darmowych atrakcji w Dziwnowie

Oczywiście na pierwszym miejscu musi pojawić się plaża w Dziwnowie, a nawet dwie plaże: wschodnia (w centrum) i zachodnia (na Wyspie Wolin). Po pierwsze plaża w Dziwnowie ma mięciutki, biały piasek, a po drugie wzdłuż plaży wschodniej, na wydmie wybudowano promenadę spacerową, która w Dziwnowie ma ponad 2km długości. Spacerując dziwnowską promenadą warto odwiedzić falochron, z którego można obserwować morze i panoramę miasta. Od falochronu wschodniego skieruj się bulwarem w kierunku Kapitanatu Portu Dziwnów i dalej do Portu Rybackiego Dziwnów. Tam można obserwować rybackie łodzie i samych rybaków przy pracy, o ile trafimy na wybieranie ryby. Tuż obok portu rybackiej znajduje się port jachtowy, czyli Marina Dziwnów. Dalej warto odwiedzić park żeglarski, z którego roztacza się widok na most zwodzony w Dziwnowie, więc można tam zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z mostem w tle. Swoje atrakcje Dziwnów kieruje przede wszystkim do rodzin i miłośników historii.