Atrakcje Dziwnówek

Dziwnówek to mała nadmorska miejscowość położona między Dziwnowem i Łukęcinem, gdzie na weekend nad morze szczególnie chętnie wpadają mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Dziwnówek to nie tylko weekendowa miejscowość nad morzem. Po pierwsze przez cały sezon letni pełno tu turystów, a po drugie w okresie poza sezonem przebywają tu kuracjiusze. Atrakcje Dziwnówek ma różne i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, podobnie jak wśród atrakcji Dziwnowa.

Atrakcje Dziwnówek.
Szkoła windsurfingu i wypożyczalnia sprzętu wodnego w Dziwnówku to pomysł dla wodniaków.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Dziwnówku

Przez cały rok prężnie działa tu Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Jantar. To nowoczesny obiekt z rozbudowaną bazą rehabilitacyjną, położony w sosnowym lesie. Można też wybrać pobyt w jednym z okolicznych pensjonatów w Dziwnówku, a jedynie korzystać z zabiegów w CWiR Jantar. Innymi słowy warto odwiedzić Dziwnówek w celach zdrowotnych.

Atrakcje Dziwnówek dla aktywnych

Windsurfing i kitesurfing Dziwnówek.
Przystań na Jeziorze Wrzosowskim z wypożyczalnią sprzętu wodnego to jedna z atrakcji Dziwnówka.

Zwolenników aktywnego wypoczynku ucieszy szkoła windsurfingu i kitesurfingu na wodach Jeziora Wrzosowskiego. Można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i popływać po spokojnych wodach Zalewu Kamieńskiego. Przy ulicy Nad Zalewem, na tyłach kościoła zlokalizowano plac zabaw oraz pomost dla wędkarzy. Miłośnicy wycieczek rowerowych będą zachwyceni nowoczesnymi ścieżkami rowerowymi do Dziwnowa, Kamienia Pomorskiego i Łukęcina. Szczególnie ciekawy jest leśny szlak rowerowy Dziwnówek – Łukęcin, wiodący w pobliżu stromego klifu.

Co robić z dzieckiem w Dziwnówku.
Dzieci w Dziwnówku atrakcji mają bardzo dużo. Tutaj dmuchane wesołe miasteczko.

Atrakcje dla dzieci w Dziwnówku

Dzieci w Dziwnówku nie mogą narzekać na nudę, dlatego szczególnie rodziny odwiedzają tą miejscowość. Po pierwsze, zaczynając od aktywności i rozrywek na plaży, przez plac z zegarem słonecznym i fontanną, na lodziarniach i sklepikach kończąc. Po drugie warto odwiedzić Dziwnów i Morskie Centrum Nauki (wejdź w zakładkę kontakt), dodatkowo w wolnej chwili Park Dinozaurów we Wrzosowie to miejsce, gdzie można spędzić cały dzień na zabawie pośród ogromnych dinozaurów.

Ciekawe miejsca w Dziwnówku

  • W centrum miejscowości stoi kiosk z pamiątkami w kształcie kilkunastometrowej latarni morskiej.
  • Na wydmie w pobliżu zejścia na plażę od ulicy Kamieńskiej znajdują się pozostałości po punkcie obserwacyjnym Wojsk Ochrony Pogranicza PRL. Z charakterystyczną wieżą obserwacyjną, widoczną z plaży.
  • Idąc brzegiem morza w stronę Łukęcina można obserwować odsłonięte przez morze pozostałości wojskowych umocnień z czasów zimnej wojny.
  • Dziwnówek od strony Dziwnowa posiada łagodną wydmę z morskiego piasku, ale od strony Łukęcina występują już strome klify – to unikalna sytuacja na naszym wybrzeżu.
  • W lesie między Dziwnówkiem i Łukęcinem można odnaleźć pozostałości po wsi Wapno. (Czytaj więcej szlak rowerowy Dziwnówek – Łukęcin)

Podsumowując, Dziwnówek to miejscowość dla każdego, kto szuka wypoczynku, a dodatkowo daje wiele możliwości wypoczynku. Na przykład zdrowotnego i rehabilitacyjnego.