Statki wycieczkowe w Dziwnowie

Statki wycieczkowe w Dziwnowie to okazja na niezapomniane rejsy w morze. Stylizowane na pirackie okręty wypływają z przystani pasażerskiej. Rejs po morzu to sposób, by wcielić się w rolę wilka morskiego.

Przystań pasażerska w Dziwnowie

Przystań pasażerska w Dziwnowie znajduje się przy ulicy Wybrzeże Kościuszkowskie, na wysokości ulicy Szosowej. Wzdłuż nabrzeża jest duży parking dla autobusów i samochodów osobowych. Przystań statków wycieczkowych sąsiaduje z nabrzeżem rybackim, gdzie warto się przespacerować obejrzeć cumujące kutry, i przystanią sezonową Marina Dziwnów pełnej jachtów i łodzi motorowych. Na przystani sezonowej cumuje jednostka GROM – ekstremalne rejsy po morzu.

Rejsy wycieczkowe z Dziwnowa

Z przystani statków wycieczkowych w Dziwnowie wypływają rejsy pasażerskie na dwóch trasach:

Rejsy Dziwnów – Dziwnów

Rejsy wycieczkowe po morzu odbywają się na pokładzie stylizowanego na piracki statku “Korsarz” Dziwnów. Jednostka wypływa w morze z przystani statków wycieczkowych w Dziwnowie. Rejs trwa około godziny. Z pokładu można podziwiać podniesiony most zwodzony, panoramę Dziwnowa oraz falochrony u ujścia Dziwny. Rejs Korsarzem zajmuje wysokie miejsce na liście  – Najciekawsze atrakcje Dziwnowa.

Ceny rejsów >>

Rejsy Dziwnów – Kamień Pomorski

Statek pasażerski Victoria Dziwnów pływa na trasie Kamień Pomorski – Dziwnów. W Kamieniu Pom. jednostka przybija do mola. Po zejściu na ląd atrakcje w Kamieniu Pomorskim mamy na wyciągnięcie ręki: stary rynek z przepięknym ratuszem, kamieńska katedra, mury obronne, baszta z muzeum kamieni znajdują się w promieniu mniejszym niż 900 m od mola.

Godziny rejsów >>

Statki wycieczkowe w Dziwnowie

Statek Korsarz Dziwnów

Korsarz to pierwszy z obecnie pływających statków pasażerskich z Dziwnowa. Jednostka powstała na bazie kutra rybackiego, od początku jednostka pomalowana była w barwy Dziwnowa, żółte i niebieskie.

Statek Victoria Dziwnów

Victoria to statek przeznaczony na linię Dziwnów – Kamień Pomorski. Statek wybudowany na bazie promu osobowego, który dawniej obsługiwał przeprawę promową Świnoujście centrum. Jednostka w odróżnieniu od Korsarza ma mniej zabudowaną nadbudówkę, oraz mniejsze zanurzenie.

Roza Weneda Dziwnów

Dawniej rejsy wycieczkowe z Dziwnowa odbywały się na pokładzie trzech statków. Roza Weneda pływa obecnie w Świnoujściu, jednak na rufie tego statku widnieje napis – Roza Weneda Dziwnów.
Roza Weneda powstała w latach 60-tych, jako jeden z dwudziestu statków wycieczkowych tzw. Białej Floty. W swoim czasie był to jedn z najładniejszych typów statków żeglugi przybrzeżnej w Europie. Ich nazwy pochodziły od bohaterek utworów literackich Juliusza Słowackiego: m.in. Joanna, Helena, Anna, Dorota, Lilla Weneda, Roza Weneda, Alina, Balladyna. Na przełomie wieków statek wycieczkowy Roza Weneda został przebudowany na okręt piracki.